• Rekrutacja 2023/2024

          • Informujemy, że niebawem rozpocznie się rekrutacja dzieci do klasy I oraz oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2023/2024.

            Rekrutacja do oddziału przedszkolnego oraz nabór i rekrutacja do klasy pierwszej w roku szkolnym 2022/2023 uwzględnia:

            1. Obowiązek odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego przez dzieci 6- letnie – rocznik 2017.
            2. Prawo dziecka 5-letniego do korzystania z wychowania przedszkolnego – rocznik 2018.
            3. Dzieci w wieku powyżej 6 lat posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, którym został odroczony obowiązek szkolny.
            4. Obowiązek szkolny od 7. roku życia – rocznik 2016.

            ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

            Harmonogram rekrutacji do oddziału przedszkolnego

            6 – 10 lutego 2023 r.  – Składanie deklaracji o kontynuacji wychowania przedszkolnego.

            27 lutego – 10 marca 2023 r. do godz. 15.00 – Składanie wniosków o przyjęcie wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

            13 – 17 marca 2023 r. – Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną złożonych wniosków i dołączonych do nich dokumentów.

            20 marca 2023 r. - Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.

            Do 27 marca 2023 r. do godz. 15.00 – Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia.

            30 marca 2023 r. – Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.


            Kryteria przyjęcia do przedszkola państwowego

            We wszytych państwowych placówkach obowiązuje pięć odgórnych kryteriów ustawowych. Są one brane pod uwagę we wszystkich przedszkolach na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego. Oznacza to, że w pierwszej kolejności do przedszkola dostanie się:

            • dziecko z rodziny wielodzietnej,
            • dziecko z niepełnosprawnością,
            • dziecko, którego rodzice albo rodzeństwo są osobami z niepełnosprawnością,
            • dziecko, które wychowuje tylko jeden z rodziców,
            • dziecko, które wychowuje się w rodzinie zastępczej.

            Jeśli po pierwszym etapie rekrutacji zostaną wolne miejsca, szkoła przeprowadzi rekrutację uzupełniającą.

            Kryteria dodatkowe wraz z liczbą punktów w drugim etapie postępowania rekrutacyjnego określa Uchwała Nr XXVIII/198/17 Rady Gminy Wodynie z dnia 17 marca 2017 r.


            Jak złożyć wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego?

            Wzór wniosku o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego jest dostępny do pobrania w szkole oraz na stronie internetowej szkoły.

            Wypełniony wniosek należy złożyć w wyznaczonym terminie w sekretariacie szkoły.


            KLASA I

            Składanie zgłoszeń do I klasy szkoły podstawowej

            Do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Rudzie Wolińskiej przyjmuje się z urzędu dzieci zamieszkałe w obwodzie naszej szkoły oraz w dalszej kolejności na wniosek rodziców (prawnych opiekunów), dzieci zamieszkałe poza obwodem szkoły.

            Dziecko zamieszkałe w obwodzie Szkoły Podstawowej w Rudzie Wolińskiej, które będzie uczęszczało do naszej szkoły, przyjęte zostanie do klasy pierwszej na podstawie zgłoszenia rodzica.


            UWAGA! W szkole obwodowej kandydaci ze względu na swoje miejsce zamieszkania, mają zapewnione miejsce i są przyjmowani na podstawie zgłoszenia rodzica/prawnego opiekuna, bez postępowania rekrutacyjnego.

            Wzór zgłoszenia o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej szkoły podstawowej zamieszkałego w obwodzie tej szkoły jest dostępny do pobrania w szkole oraz na stronie internetowej szkoły.


            Harmonogram rekrutacji do klasy pierwszej:

            27 lutego – 10 marca 2023 r. do godz. 15.00 – Składanie wniosków o przyjęcie wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków i kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

            13 - 17 marca 2023 r. – Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną złożonych wniosków i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków i kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

            20 marca 2023 r. - Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.

            Do 27 marca 2023 r. – Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia.

            30 marca 2023 r. – Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.


            Składanie wniosków kandydatów do szkoły podstawowej na wolne miejsca

            Dzieci zamieszkałe poza obwodem szkoły podstawowej są przyjmowane do klasy pierwszej po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego.

            W postępowaniu rekrutacyjnym będą brane pod uwagę kryteria określone przez organ prowadzący.

            Wzór wniosku o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej szkoły podstawowej jest dostępny do pobrania w szkole oraz na stronie internetowej szkoły.


            Informacje dodatkowe dotyczące obowiązku szkolnego

            Obowiązek szkolny dla dzieci 7–letnich i edukacja szkolna 6-latków.

            Zgodnie z ustawą, od kilku lat obowiązkiem szkolnym są objęte dzieci od 7. roku życia. Na wniosek rodziców naukę w szkole podstawowej może także rozpocząć dziecko, które w danym roku kalendarzowym kończy 6 lat.

            Dyrektor szkoły podstawowej przyjmuje dziecko sześcioletnie do klasy pierwszej szkoły podstawowej, jeżeli korzystało ono z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny, w którym ma rozpocząć naukę w szkole podstawowej, lub posiada opinię o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej, wydaną przez publiczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną albo niepubliczną poradnię psychologiczno – pedagogiczną założoną zgodnie z art. 168 Ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo Oświatowe (Dz.  U.  z  2021 r. poz.   1082 ze zm.).


            W celu zapisania dziecka rodzice (opiekunowie prawni) obowiązani są dostarczyć:

            • zgłoszenie/wniosek o przyjęcie dziecka,

            • dowód osobisty rodzica (opiekuna prawnego) do wglądu,

            • w przypadku opiekunów prawnych – oryginał dokumentu ustanawiającego opiekunów prawnych (np. orzeczenie sądu),

            • zaświadczenie o odbyciu przez dziecko przygotowania przedszkolnego (tzw. informacja o gotowości szkolnej) przy zapisach do klasy I (do okazania w terminie późniejszym po decyzji o przyjęciu dziecka do szkoły).


            W związku z koniecznością kontroli spełniania obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego bądź obowiązku szkolnego przez dzieci zamieszkałe w granicach obwodu szkoły, rodzice (opiekunowie prawni) zobowiązani są zgłosić fakt zapisania dziecka do innej szkoły niż obwodowa w sekretariacie szkoły (tel. 25 6317106).

            Uczniowie szkoły i dzieci z oddziału przedszkolnego mają możliwość korzystania ze stołówki szkolnej. Obecnie cena jednego obiadu w stołówce szkolnej wynosi 5,00 zł.


            Pliki do pobrania:

          • Odwiedziny w "Tęczowym Wzgórzu"

          •    W pierwszy dzień ferii zimowych uczniowie klas VII-VIII odwiedzili dom seniora „Tęczowe Wzgórze” w Woli Wodyńskiej. Dzieci zaprezentowały program artystyczny poświęcony Babciom I Dziadkom oraz przedstawili scenkę „Jeden dzień z życia ucznia”. Mieszkańcy Domu Seniora ciepło przyjęli młodzież, z uwagą słuchali krótkiej części artystycznej.

               Młodzież naszej szkoły w ramach wolontariatu może odwiedzać „Tęczowe Wzgórze” z przedstawieniami teatralnymi, może angażować się w czytanie książek, rozmowy i spacery z seniorami.                                                             

                                                                                                                                Bożena Nowak

             

          • Zabawa karnawałowa w naszej szkole

          •    Po ponad pięciomiesięcznej nauce i pracy nadszedł czas na zasłużony odpoczynek i wytchnienie, czyli ferie zimowe. Zaczęliśmy je dobrą rozrywką w postaci zabawy karnawałowej, która odbyła się w naszej szkole w sobotę, 11 lutego br. w godzinach 12.30 – 18.30.

               W tym dniu wszystkim, czyli tym najmłodszym oraz starszym uczniom, towarzyszyło wiele emocji i wrażeń.

               Znaczną część zabawy karnawałowej poprowadził DJ, który zadbał o profesjonalną oprawę muzyczną. Natomiast animatorzy mocno zabiegali o to, aby w zabawę zaangażować jak największą grupę dzieci, szczególnie tych młodszych. To dzięki ich pomysłowości bawiły się one znakomicie. Przygotowano i przeprowadzono szereg zabaw i konkursów umilających bal.

               Stracony zapas energii uczniowie mogli uzupełnić posiłkiem przygotowanym przez panie kucharki oraz rodziców.

               Również starsi uczniowie świetnie bawili się na swojej dyskotece, sami zadbali o muzykę, taką jaką lubią. Były korowody, kółeczka i tańce w parach.

               Czas zabawy szybko minął, ale uczniowie w dobrych nastrojach i humorach wracali do domów.

               Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby zabawę karnawałową można było uznać za udaną, a więc wychowawcom, nauczycielom, rodzicom, pracownikom szkoły - serdecznie dziękujemy!

               Teraz czas ferii zimowych i zasłużonego odpoczynku po I półroczu nauki. Wszystkim uczniom życzymy bezpiecznego i udanego odpoczynku!

             

          • Kochanym Babciom i Dziadkom

          •    Dzień Babci i Dzień Dziadka to jedne z piękniejszych dni w roku. Te szczególne dni w kalendarzu kojarzone są z szacunkiem, ciepłem, dzieciństwem i podziękowaniami.

               Babcia i Dziadek to bez wątpienia bardzo ważne osoby w naszym życiu. Ich święto obchodzimy w styczniu, pełnym chłodnych, szarych dni, jednak urok jaki niesie ze sobą wprowadza wszystkich w magiczny nastrój. W tych niezwykłych dniach Babcie i Dziadkowie otrzymują od swoich bliskich wyjątkowe dowody miłości, sprawiające im ogromną przyjemność.                             

               W związku z tym w naszej szkole w piątek, 3 lutego  2023 roku odbyła się uroczysta akademia dla Babć i Dziadków zorganizowana z okazji ich święta. Uroczystość została przygotowana przez dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów klasy I-VIII, oczywiście pod kierunkiem wychowawców. Na początku pani dyrektor Wiesława Rolewicz w imieniu własnym oraz całej społeczności szkolnej przywitała Szanownych Gości oraz złożyła najserdeczniejsze życzenia z okazji ich Święta.   Następnie prezentowane były montaże słowno-muzyczne w czasie których uczniowie z wielkim przejęciem recytowali wzruszające, czasami humorystyczne  wiersze oraz śpiewali piosenki związane tematycznie z tym świętem. Na zakończenie wnukowie złożyli przybyłym babciom i dziadkom życzenia. Wręczyli wzruszonym gościom własnoręcznie wykonane  prezenty oraz zaprosili na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów.

             

            „Dużo zdrowia, jeszcze więcej szczęścia i radości,

            stałego wsparcia Bożej Opatrzności,

            dobrego nastroju, zdrowia jeszcze lepszego,

            by nie brakowało Wam niczego!”

            Elżbieta Sochaj

             

          • Spotkanie z Muzyką Cygańska karawana

          •    10 lutego br. mieliśmy niezwykłą przyjemność uczestniczyć w koncercie pt. „Cygańska karawana” w wykonaniu artystów Filharmonii Narodowej w Warszawie. Tym razem w murach naszej szkoły zabrzmiała porywająca i pełna energii muzyka Romów.

               Prowadząca Spotkanie z muzyką przybliżyła nam historię obecności ludu cygańskiego w Europie, egzotyczne romskie zwyczaje i obrzędy, dzięki czemu można było dowiedzieć się jak przez ponad tysiąc pięćset lat przybysze z Indii zmienili swój  styl życia.

             

          • Finał konkursu „Mistrz pięknego czytania”

          •    Płynne czytanie ze zrozumieniem ułatwia naukę w szkole, jest umiejętnością, która rozwija wszechstronnie: poprawia pamięć, wyobraźnię, pomaga w zrozumieniu siebie i innych.

            Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnym konkursie „Mistrz pięknego czytania”.

               W pierwszym etapie, z każdej klasy wybrano trzy osoby. Uczniowie, którzy przeszli eliminacje walczyli o tytuł mistrza pięknego czytania prezentując tekst wyuczony i tekst nowy. Mistrzami w pięknym czytaniu zostali:

            • Nikola Szostek z klasy pierwszej,
            • Maciej Adamiak z klasy drugiej,
            • Michał Osiak z klasy trzeciej,
            • Magdalena Zielińska z klasy piątej,
            • Anna Osiak i Kinga Zielińska z klasy szóstej,
            • Julia Śledź z klasy siódmej,
            • Maja Śledź z klasy ósmej.

            Nad przebiegiem konkursu czuwały panie Anna Osiak, Elżbieta Sochaj i Bożena Nowak.

             

               Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dużo sukcesów.

                                                                                                                              Bożena Nowak

             

          • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

          •    W środę, 8 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Wodyniach przeprowadzone zostały eliminacje szczebla gminnego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” dla uczniów szkół podstawowych w kategorii klas V-VIII.

            W eliminacjach udział wzięło 20 uczniów z trzech szkół z terenu Gminy Wodynie.

               Naszą szkołę reprezentowali: Bartosz Adamiak, Małgorzata Gajowniczek, Anna Osiak, Julia Śledź,  Damian Żydak, Paweł Żydak.

               Test, składający się z 20 pytań nie należał do łatwych. Wymagał od uczniów dużej wiedzy z zakresu organizacji i zadań ochrony przeciwpożarowej w Polsce.

             

              Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i  reprezentowanie naszej szkoły!

             

          • Warsztaty online ,,Bądź bezpieczny w internecie"

          •    6 lutego br. z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu uczniowie klas I- III uczestniczyli w kursie online przygotowanym przez Klub Młodego Programisty pt. ,,Bądź bezpieczny w internecie".

            Uczniowie przypomnieli sobie najważniejsze zasady bezpieczeństwa w internecie.

            Poznali encyklopedię emotek  oraz zaprojektowali swoje emotikony.


             Dowiedzieli się, że:

            • nie należy podawać w internecie ważnych danych osobowych,
            • nie powinni wierzyć we wszystkie informacje, które są zamieszczane w internecie, bo niektóre to tzw. fake news, czyli fałszywe informacje,
            • nie powinni zamieszczać swoich zdjęć.

               W czasie zajęć uczniowie poznali aplikację do stworzenia awatara, czyli grafiki, która może zastąpić nasze zdjęcie. Otrzymały też informacje, gdzie należy zgłosić się, jeżeli zauważą w internecie coś niepokojącego.

          • IV Ogólnopolski konkurs dla dzieci na rymowankę o bezpieczeństwie w gospodarstwie rolnym

          •    Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza do udziału w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”. Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Minister Edukacji i Nauki Pan Przemysław Czarnek, a patronat medialny TVP INFO.

               Uczestnikami konkursu mogą być dzieci urodzone w latach 2008-2012, których przynajmniej jeden rodzic/opiekun prawny podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w okresie przyjmowania zgłoszeń do konkursu. We współzawodnictwie nie mogą brać udziału nagrodzeni laureaci poprzednich edycji konkursu.

               Zadanie konkursowe polega na ułożeniu rymowanki (min. 4 wersy), popularyzującej sposoby ograniczenia ryzyka oddziaływania substancji szkodliwych na istoty żywe i skażenia środowiska naturalnego w gospodarstwach rolnych.  Autorem rymowanki powinien być uczestnik konkursu. W rymowance muszą znaleźć się przynajmniej 4 słowa spośród niżej wymienionych, użyte w dowolnej liczbie i odmianie. Wymagane słowa: zatrucie, środowisko, niebezpieczeństwo, natura, karencja, toksyczny, ochrony, szkodliwe.

               Praca konkursowa powinna być podpisana imieniem i nazwiskiem uczestnika konkursu. Warunkiem niezbędnym do wzięcia udziału w konkursie jest również dołączenie do zgłaszanej pracy wypełnionego i podpisanego przez rodzica/opiekuna prawnego dziecka formularza zgłoszeniowego (załącznik nr 1). Zgłoszenia niespełniające tych wymogów nie będą podlegały ocenie.

               Kompletne zgłoszenie (rymowankę oraz wypełniony formularz zgłoszeniowy) należy przesłać w terminie do dnia 20.03.2023 r.  pocztą tradycyjną  (liczy się data stempla pocztowego)na adres Oddział Regionalny KRUS w Warszawie, ul. Mińska 25, 03-808 WARSZAWA,  lub elektroniczną na adres: warszawa@krus.gov.pl

               Dzieci, których prace zdobędą najwięcej punktów zostaną uhonorowane równorzędnymi nagrodami rzeczowymi, tj. 3 laureatów na etapie wojewódzkim otrzyma nagrody o wartości ok. 500zł brutto każda, a 20 laureatów etapu centralnego – nagrody o wartości ok. 1000zł brutto każda.​​​​​​​