• Podsumowanie akcji „Wrzuć cukierka do pudełka, radość dzieci będzie wielka”

•    Nasza szkoła, po raz kolejny wzięła udział w akcji „Wrzuć cukierka do pudełka, radość dzieci będzie wielka”, w celu wsparcia Domów Dziecka oraz Siedleckiego Hospicjum Domowego dla Dzieci. Organizatorem i inicjatorem akcji była Szkoła Językowa – Eurolingua.

Zbieraliśmy słodkie przekąski - dzieci przynosiły ciastka, cukierki, czekolady, batoniki i lizaki.

Słodycze, które zebraliśmy zostały zważone, ładnie zapakowane i przekazane organizatorom akcji. Podsumowanie akcji i przekazanie słodyczy odbyło się podczas koncertu charytatywnego 28 stycznia 2023 r. w CKiS w Siedlcach. Podczas gali podopieczni Szkoły Eurolingua reprezentowali swoje zdolności językowe. Dzieci śpiewały piosenki i recytowały wiersze w języku angielskim.

Szkolny Wolontariat serdecznie dziękuje wszystkim uczniom i pracownikom, którzy wykazali się otwartością serca, dobrocią oraz chęcią pomocy potrzebującym dzieciom.

• VII Przegląd Kolęd i Pastorałek „Betlejemskie nutki”

•    W niedzielne popołudnie, 29 stycznia 2023 r. odbył się VII Przegląd Kolęd i Pastorałek „Betlejemskie nutki”, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury w Wodyniach.

Tym razem na scenie pojawiło się około 70 wykonawców, którzy łącznie wyśpiewali 23 utwory.

Naszą szkołę reprezentowali:

·         Maciej Adamiak, Agata Chomiuk, Szymon Pawlak, Przemysław Śledź – klasa II,

·         Klaudia Cabaj, Zuzanna Śledź – klasa III,

·         Anna Osiak – klasa VI,

·         Małgorzata Gajowniczek, Julia Śledź – klasa VII.

Po dwugodzinnym koncercie nadszedł czas na podziękowania, gratulacje, pamiątkowe dyplomy i upominki.

Wszystkim wokalistom serdecznie gratulujemy wspaniałych występów.

• Rachmistrz

•    16 stycznia br. 6 uczniów z klas V-VIII (Bartosz Adamiak, Oliwia Platkowska, Julia Śledź, Anna Osiak, Aneta CabaJ, Filip Karpiński) wzięło udział w 5 edycji gminnego konkursu " Rachmistrz". Konkurs odbył się w Zepole Szkół w Wodyniach.

Rachmistrzem w kategorii klas VII-VIII została Julia Śledź z klasy VII.

Gratulujemy zwycięzcy oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

Edyta Rucińska

• Wielki sukces naszych uczniów w konkursie Weltsprachen Kinder

•    19 października 2022 r. uczniowie z klasy VII i VIII, wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego Weltsprachen Kinder organizowanym przez Wydawnictwo Synapsa.

Nasi Uczniowie osiągnęli niesamowicie wysokie wyniki w kraju.

Na podium w naszej szkole uplasowali się:

Klasa VIII

I miejsce w Polsce i tytuł zwycięzcy – Bartosz Adamiak

I miejsce w Polsce i tytuł zwycięzcy – Maja Śledź

II miejsce w Polsce i tytuł laureata – Patrycja Cabaj

II miejsce w Polsce i tytuł laureata – Oliwia Płatkowska

II miejsce w Polsce i tytuł laureata – Liliana Składanowska

Klasa VII

III miejsce w Polsce – Małgorzata Gajowniczek

VI miejsce w Polsce – Julia Śledź

Gratulujemy tak wysokich wyników. Dziękujemy pozostałym uczestnikom za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów w nauce języka niemieckiego.

Sylwia Szaniawska

• Ogólnopolski Projekt "Europa i ja"

•    W I semestrze, uczniowie klasy VII i VIII wzięli udział w Ogólnopolskim Projekcie "Europa i ja", który polegał na przybliżeniu uczniom wiedzy na temat jednego europejskiego kraju.

Naszym krajem przewodnim były Niemcy. Podczas trwania projektu uczniowie mieli do wykonania wiele zadań, m.in. poznanie symboli narodowych, wysłuchanie hymnu, zapoznanie ze słynnym pisarzem i jego twórczością. W naszym przypadku byli to bracia Grimm oraz wysłuchanie bajki "Rotkäppchen".

Uczniowie stworzyli własny słowniczek obrazkowy w języku niemieckim, zwiedzili online Niemcy i obejrzeli ważne atrakcje turystyczne w Niemczech. Dowiedzieli się, jakie rośliny i zwierzęta występują u naszych zachodnich sąsiadów oraz powtórzyli sobie liczenie po niemiecku. Na koniec czekała na nich prawdziwa uczta - świąteczny przysmak Niemców, czyli Apfelstrudel, który samodzielnie upiekli w szkole.

Projekt pozwolił uczniom dokładnie poznać Niemcy, ich kulturę, zwyczaje i język.

Sylwia Szaniawska

• Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego „Synapsik” dla klas I-III

•    W listopadzie 2022 roku, 10 uczniów z klas II-III przystąpiło do Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego „Synapsik”, organizowanego przez łódzkie Wydawnictwo Synapsa.

Konkurs polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 20 pytań. Uczniowie musieli się wykazać znajomością wiedzy ogólnej: z języka polskiego, matematyki, przyrody, a także z języka angielskiego.

Reprezentanci naszej szkoły świetnie sobie poradzili.

TYTUŁ LAUREATA ZDOBYLI:

·         Maciej Adamiak

·         Przemysław Śledź

·         Franciszek Żydak

·         Michał Osiak

·         Zuzanna Śledź

·         Aleksander Lewandowski

·         Klaudia Cabaj

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!
            Życzymy dalszych sukcesów!

Szkolny Koordynator Konkursu

Wiesława Rolewicz

• Innowacja pedagogiczna pt. "Zioła"

•    Przyrodę najlepiej można poznać poprzez własne działania i eksperymenty. Zdobyte w ten sposób informacje są trwalsze i  bogatsze. W naszej placówce chcieliśmy wzbogacić ofertę zajęć związanych z przyrodą i w tym celu postanowiliśmy opracować i realizować innowację pedagogiczną pt. "Zioła".  Poprzez realizację innowacji uczniowie zostaną wprowadzeni w szerszy kontakt z przyrodą. Dowiedzą się, że natura daje pokarm, naturalne leki, życiodajny tlen oraz uczy aromatycznych zapachów i barw. Propagowany będzie zdrowy styl życia.

W ramach realizacji innowacji odbyły się już pogadanki o ziołach, konkurs pt. "Naturalna  apteka”, wysianie ziół w mikrohodowli. Czekają nas jeszcze inne zajęcia m.in spotkanie z farmaceutą, wykonanie zdrowych kanapek i koktajli z ziół we współpracy z panią kucharką.

Anna Adamiak