• Wyprawka do klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego

• - ryza papieru do ksero

- ryza papieru kolorowego

- dziurkacz

- teczka tekturowa

strój gimnastyczny w woreczku

- obuwie na białej podeszwie

- szary papier pakowy

Ponadto do oddziału przedszkolnego:

- 1 opakowanie chusteczek higienicznych (wyciąganych)

- 1 mydło w płynie z dozownikiem

- 8 sztuk ręczników papierowych ( po 4 sztuki na I i II semestr )

- 2 zeszyty 16k w 3 linie

- 2 zeszyty 16k w kratkę

- 1 blok A3 rysunkowy

- 2 kleje CR

WSZYSTKIE POWYŻSZE  PRZEDMIOTY  PROSZĘ  PODPISAĆ!

• Innowacja „CZYTAM Z KLASĄ - lekturki spod chmurki”

•    W bieżącym roku szkolnym zrealizowano innowację pedagogiczną „CZYTAM Z KLASĄ - lekturki spod chmurki - IV EDYCJA - PODRÓŻOWANIE PRZEZ CZYTANIE”, międzynarodowy projekt edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III. Głównym celem projektu było rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania, zachęcanie rodziców do czytania dzieciom, pogłębianie wiedzy na temat wybranych krajów na kuli ziemskiej, ich piękna, różnorodności, kultury i tradycji, integracja zespołu klasowego, współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju i zagranicznych szkół polonijnych.

Innowację pedagogiczną „CZYTAM Z KLASĄ - lekturki spod chmurki -  IV EDYCJA -  PODRÓŻOWANIE PRZEZ CZYTANIE”, realizowano w czasie zajęć edukacji wczesnoszkolnej.  W ramach innowacji uczniowie przeczytali ciekawe lektury. Wykonywali prace plastyczno-techniczne związane tematycznie z przeczytanymi lekturami, uczestniczyli w wycieczkach i spotkaniach. Każdy moduł proponował lektury do przeczytania. Należało wybrać jedną z nich, przeczytać ją indywidualnie lub zespołowo i  wykonać co najmniej cztery zadania. Po zrealizowaniu każdego modułu nauczyciel umieszczał na stronie projektu sprawozdanie i otrzymywał potwierdzenie realizacji danego modułu. Uczniowie klasy I, II i III przeczytali po trzy lektury i zrealizowali  zajęcia z trzech modułów otrzymując dyplomy.  Wychowawcy: Weronika Polak, Anna Pietrasik i Małgorzata Ambroziak otrzymały certyfikaty ukończenia Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego.

Mamy nadzieję, że realizując projekt edukacyjny „CZYTAM Z KLASĄ -  lekturki spod chmurki”, udało nam  się zachęcić dzieci do czytania książek.  Uczniowie chętnie uczestniczyli w tych zajęciach zgodnie współpracując przy realizacji poszczególnych zadań. Wiele ciekawych zadań, metod i form pracy, które zaproponowano w tej innowacji,  pokazały uczniom, że czytanie książek nie musi być frustrujące i nudne, że spotkanie z książką, to świetna przygoda.

Małgorzata Ambroziak

Anna Pietrasik